Takové malé pojednání o hudbě...

    CO TO JE VLASTNĚ HUDBA ??? , Položili jste si někdy tuhle záludnou otázku , tak jako si ji pokládám já sám dnes a denně / teda skoro /a to v různých polohách :-) ???  ANO , přiznávám ,  je mi úplně jasný , že se velmi pravděpodobně  k žádnému ucelenému závěru ani nedostanu , ale hned na začátek vám sdělím radostnou zprávu ... " Přátelé , o to mi tady  v podstatě ani nejde :-( "... Jediný o co jde především ,  je tedy HUDBA samotná  ... Majíce od pradávna tvar a poslání zcela odlišný od toho současného vznikala , jak je patrné z mnoha pramenů , vlastně jako součást života a to dle některých jako  NAPODOBOVÁNÍ  zpěvu ptáků *  jako DOPROVOD společné práce *  a nebo se prostě VYVINULA společně s řečí ... 

     No a jak to tedy vlastně bylo doopravdy vám neřekne , pokud mne mysl neklame,  nikdo , a je tomu tak z jednoho zcela prostého důvodu a to je ten , že  bohužel  PAMĚTNÍKů na tuto " ÉRU "  je na této planetě opravdu velmi málo ...   a jak se mnozí správně domníváte , nežije z nich bohužel už vůbec nikdo :-(      V  SOUČASNOSTI  jsme konfrontováni s muzikou takřka denně ...    ŽIJEME v časech kdy si sice jednotlivec může také zcela dobrovolně notovat k práci písničku aby mu to lépe odsejpalo ... , ale ráno si omylem pustil rádio a tam na něho vyskočil hit , který on by už strašně rád zapoměl / moc fajn bývá Péťa se Standou a s holkama s jejich školky, Majkl a jeho Nonstop nebo takovej Pepík M. , který se bránil pětce ze zpěvu  /  ... A TAK JE TO po zbytek dne v kelu , jeho vlastní písnička a melodie  je umlčena , ...taky se můžeme nechat  přesvědčit nějakým zaručeně "hitovým " žebříčkem o tom co je fakt  "PRÍMA" ... Nebo se " opájet " spoustou těch krásných  REKLAM z veselými popěvky ...no to jsou přeci taky velice nádherné písničky ??? 

     COŽE  ??? , slyším některé z vás oponovat ,... ale jo , jistě , já vám rozumím , říkáte , že si pouštíte a prozpěvujete především a jen co chcete a nedáte se ovlivnit ...  RÁD VÁm VĚŘÍm , ale víte , že tím , že jste teď na těchto mých MUSIC stránkách  jste už tak trochu  ovlivněni  napořád ???:-)...  A Buďte si jisti , že vám ta spousta podivně znějících jmen a autorů nedá spát , dokud si je alespoň v náznacích neotestujete , netvrdím , že se nutně z vás stanou podobně uvažující a hledající hudební MAGOŘI jako jsem já sám , ale i kdyby :-) ...  Abych vám  tak lehce nastínil o co mi tady vlastně jde ...  Můj dojem z hudby kterou jsem si já sám dobrovolně nevybral a jsem někdy nucen ji kolem sebe slyšet je ten , že je tu jakási velká mezera v MULTIŽÁNROVOSTI... , MEZERA kde chybí zásadní jména , kterým jakoby se media vyhýbala  obloukem a tak jsem se pokusil alespoň několik z nich uvést do své "ULITY" ...  Dalo by se říci , že mým "posláním"  není to vás informovat o interpretech a hudbě kterou povětšinou znáte / i když některá jména poznáte zcela jistě:-) ... ale chtěl bych vás spíše seznámit a přivést na HUDBU A MUZIKANTY  na které jste třeba již zapoměli a nebo jste o nich ještě neslyšeli ...  Jsem si vědom toho , že v době kdy existují opravdu stovky různých podob hudby , kapel a žánrů je to úkol třeba  neřešitelný , ale o to víc zábavný , povznášející až  mesiášský :-):-)          

                                   PRO tentokrát HOWGH  , Jaryj REDMAN 11.may 2009 13.31.

 

jaryjredmanmusic