Everlastova kariéra je charakteristická střídáním sólových a kapelových období a už v roce 1990, kdy byl členem rapové formace Rhyme Sindicate, vydal za podpory hip hop guru Ice-T první sólovou desku "Forever Everlasting". Nicméně velkého úspěchu dosáhl až v roce 1992 se skupinou House Of Pain a debutovým singlem "Jump Around", za který tito irsko-američtí rowdies získali několikrát platinovou desku. Následně koncertovali po boku dalších vycházejících raubířů jako Rage Against The Machine nebo The Ramones. Po rozpadu kapely se Everlast opět vrhl na sólovou dráhu a do roku 2000 vydal dvě alba "Whitey Ford Sings The Blues" a "Eat At Whitey's", která znamenala posun od divokého rapperství k jedinečnému až písničkářskému přednesu.Kariéra Erika Francise Shrodyho neboli Everlasta je charakteristická střídáním sólových a kapelových období. Jeho hvězdná kariéra se začala odvíjet od roku 1992 se skupinou House Of Pain a debutovým singlem Jump Around, za který tito irsko-američtí rapeři získali několik platinových desek.

Po rozpadu kapely se Everlast vrhl na sólovou dráhu a do roku 2000 vydal dvě alba Whitey Ford Sings the Blues a Eat At Whitey's, která znamenala posun od divokého raperství k až písničkářskému projevu.

K úspěchu Everlasta na přelomu století významně přispěla i spolupráce s eklektickým kytaristou Carlosem Santanou na singlu Put Your Light On, za který oba dva dostali v roce 1999 cenu Grammy. Následovala další tři studiová alba a spolupráce s bývalými kolegy z House Of Pain na opět rapovém projektu La Coka Nostra. S tímto projektem se i naposledy představil českému publiku v roce 2010.

Po úspěchu akustického turné vydal Everlast v září letošního roku svou sedmou studiovou desku The Life Acoustic, ve které podle svých slov "svléká" své nejkvalitnější nahrávky do podoby, jak se zrodily v jeho hlavě. "Ty skladby na desce znějí přesně tak, jak jsem je vymyslel, tedy jen s kytarou a klávesami," říká.

Zdroj: https://kultura.idnes.cz/everlast-zahraje-v-roxy-0s9-/hudba.aspx?c=A131027_001353_hudba_ob


 

jaryjredmanmusic